Kurzy kojeneckého plavání

Studio Kachnička nabízí „plavání“ ve vaně pro děti do půl roku věku

I když jsme zvyklí používat název „plavání“ kojenců. Nejde vůbec o to naučit kojence plavat. U nejmenších dětí jde především o radostnou hru rodičů s dětmi ve vodě s využitím kladného vztahu k vodnímu prostředí, ve kterém se vyvíjelo v nitroděložním životě. Přesto však má kojenecké „plavání“ velký význam pro pozdější výuku plaveckých způsobů. Ze všech předností, které kojenecké „plavání“ má, je nejhodnotnější psychický a citový dopad tohoto zájmu na všechny členy rodiny.

S „plaváním“ kojenců se dá začít ihned po zahojení pupečníku, v optimálním případě je to již třetí až čtvrtý den po návratu z porodnice. Pro dítě je voda naprosto přirozené prostředí, vždyť v ní strávilo většinou celých devět měsíců a až na výjimky miminka vnímají koupání pozitivně a radostně.

Kojenecké plavání Jičín

Při samotném „plavání“ se zaměřujeme na posilování břišních a zádových svalů, učíme děti splývat na hladině nejprve s oporou, následně i bez ní a učíme děti pracovat s dechem tzv. „abecedou potápění“. Při veškerých prvcích se naprosto řídíme psychomotorickým vývojem dítěte a jeho individuální reakcí na jednotlivé prvky při „plavání“.

Dítě má z pohybu ve vodě v těsné blízkosti rodiče radost, těší se na něj. Rodiče to motivuje věnovat se dítěti více, než vyžaduje základní péče. Tím se lépe poznávají, získávají k sobě hlubší citové pouto a zájem o sebe.

Plavající děti jsou v porovnání s dětmi, které neplavou prokazatelně otužilejší – zdravější, lépe se vyvíjejí po psychomotorické stránce, jsou pohybově zdatnější, bystřejší, vnímavější, lépe jí i spí, trpí méně bolestmi bříška v důsledku odcházení střevních plynů.

Kojenecké plavání Lázně Hilarion

Kojeneckým „plaváním“ dosahujeme v kombinaci s rehabilitací velmi dobrých výsledků při léčení tělesně postižených dětí, kojenců s lehkými odchylkami neuropsychického vývoje nebo lehkými mozkovými disfunkcemi a s chronickým onemocněním horních cest dýchacích.

„Plavat“ s Vaším miminkem budeme ve speciální vaně, která je napuštěná klasickou vodou z vodovodu, bez další chemické úpravy. Teplota vody se řídí podle potřeb Vašeho miminka a instruktorka se věnuje pouze Vám.

Koupání miminek Jičín

  • teorie – ve které Vám předáme informace o psychomotorickém vývoji děťátka, manipulaci, pomůcek a hraček pro děti, literatury, aromaterapie
  • „plavání“
  • masáže

Vždy respektujeme psychomotorický vývoj dítěte a veškeré pohybové aktivity ve vodě i na suchu z něj vycházejí.

Délka lekce: 50 minut

Počet dětí: jenom Vy a Vaše miminko

Co si vzít s sebou na vaničku:

Pro miminko:

  • 2 – 3 látkové pleny, ev. jednorázovou podložku, osušku
  • kosmetiku na ošetření po koupání
  • náhradní plenu

Pro rodiče:

  • pantofle a tričko na převlečení
  • můžete si vzít s sebou fotoaparát, videokameru

Na vaničce je k dispozici:

  • tampónky z buničiny na čištění uší
  • masážní panenské oleje, silice
kontaktní osoba: Iveta Strouhalová

tel.: +420 605 274 504