Masáže Jičín

Věříme, že si vyberete z naší široké nabídky masáží či terapeutických ošetření tak, aby čas, který strávíme společně, byl pro Vás dokonalým zážitkem přinášejícím pohodu, která Vám chvíli vydrží.  Najdete nás v Lázních Hilarion v Jičíně.

Uvažujete-li o rekondiční masáži, doporučujeme, udělejte si čas hodinu nebo hodinu a půl. Občas se stane, že někdo chce stihnout masáž za půl hodiny. Z toho nemáme dobrý pocit a nemůžete jej mít ani vy. Oba pak odcházíme od rozdělané práce.

Klasická, rekondiční či regenerační masáž je práce se svaly. Nejběžnější je jistě klasická masáž zad a šíje, pozornost si zaslouží i ostatní části těla.

Masáž Jičín

Svaly jsou často napjaté a přetížené natolik, že vytváří bloky – energie pak nemůže volně proudit, člověk se cítí unavený, bez chuti do života. Vnímat to, co nám říká tělo, komunikovat s ním, je základním předpokladem našeho příjemného bytí. Regenerační masáž odstraňuje svalové napětí, tím zbavuje tělo únavy a přináší novou energii… Přijďtě vyzkoušet klasickou masáž do našeho salonu v Jičíně.

Klasická masáž Jičín

Tato metoda fascinuje svou jednoduchostí, úspěšností a přesvědčivostí. Je druhem jemné manuální terapie. Brány energie, klouby a obratle mohou být pomocí této metody bezpečně a na milimetr přesně uvedeny do správné polohy. Děje se to dynamicky, za aktivní účastni klienta, a tedy přirozeným, volným pohybem člověka. Ačkoliv klient může při napravování cítit bolest, tuto metodu lze na rozdíl od jiných korekčních či chiropraktických postupů nazvat skutečně šetrnou.Dornův terapeut respektuje zásadu jít maximálně na práh bolesti a v normálním případě je klient zbaven bolesti velmi rychle.

Dornova metoda Lázně Hilarion v Jičíně

Další předností mimo jiné je, že tlakem palce mohou být uvolněny blokády v tkáních nebo energetické bloky. Bolest je voláním tkáně o pomoc při energetickém bloku. Aktivní spolupráce klienta je základním předpokladem úspěchu. Jako se od terapeuta žádá, aby celou pozornost zaměřil na klientův problém, klientovi by mělo být jasné, že také on sám by měl se svým zdravím zacházet odpovědně. To znamená i uvědomovat si sebe samotného, změnit škodlivé návyky apod.

Dornova metoda Lázně Hilarion

Během práce s Dornovou metodou a po ní je velmi důležité pít, aby se uvolněné nečistoty mohly dobře vylučovat. Nejlepší je pít čistou vodu.

Dornova metoda

Breussova masáž se používá většinou po ošetření Dornovou metodou. Je to jemná energetická masáž, která výborně uvolňuje. Posunuté hrudní či bederní obratle při ní mohou být bezbolestně uvedeny do správné polohy. Pomocí této metody mohou ploténky optimálně regenerovat a znovu se nabít energií.

Dornova metoda Lázně Hilarion Jičín

Lymfatická masáž je formou klasické masáže, která za pomoci speciálních hmatů uvádí do pohybu lymfu. Význam lymfy (mízy) vzrůstá přímo úměrně s chemizací naší stravy, vody či vzduchu. Lymfatický systém je jediným systémem v těle, který shromažďuje, transportuje a posléze vylučuje škodliviny. Ve spolupráci s játry rozhoduje o využití nebo vyloučení látek z těla pryč. Pokud je jeho funkce oslabena, náš organismus je zatěžován nekontrolovaným působením škodlivých látek. Jeho transportní funkce selhává zejména při nedostatku fyzického pohybu.

Zátěž lymfatického systému se projevuje nejprve „obyčejnou“ únavou, otékáním kotníků, nohou a břicha, které je často přisuzováno nadváze, dále otoky očních víček, mízních uzlin, sklonem k infekčním nemocem. Poruchu lymfatických cest si můžeme rozhodně dát do přímé souvislosti s problémy pokožky, jako jsou celulitida, suchá, unavená, popelavá a hrubá pleť. Tělo člověka vážícího přibližně 70 kg v sobě obsahuje 30–35 litrů mízy. V játrech je filtrováno asi 1–2 litry lymfy denně.

Masáž lymfatických cest

Doporučujeme 5 – 7 procedur do 10 dnů. Proudění lymfy v našem těle podporuje přiměřená tělesná aktivita, reflexní masáže zón ledvin a pití vhodného ledvinového čaje.

Masáž chodidel vnímá člověka jako celek. Je to sice masáž nohou, ale vždycky je to masáž celého člověka. Všechno v těle má svůj obraz na chodidle. Je to jediná metoda, kde zjišťování potíží je současně i účinnou terapií. Protože stlačením citlivé plošky se přes ni okamžitě vysílá pomocná energie přímo do postižených orgánů nebo částí těla. Citlivým bodům je nutné věnovat potřebnou pozornost a péči, bolest se bude postupně zmenšovat, až časem úplně zmizí. Provádí-li se pravidelně (i několikrát denně), může pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá. Je vhodná i tam, kde organismus je přetížen dlouhodobým užíváním léků (alergie, dlouhodobá hormonální léčba), nebo když podávat léky nemůžeme, např. u malých dětí, těhotných žen nebo když organismus léky nesnáší. Lze ji použít pro všechny věkové kategorie, u kojenců i u lidí velmi pokročilého věku.

U nás jsou masáže chodidel opomíjenou oblastí relaxace a prevence, v Asii je tato masáž součástí běžného života. Umožňuje účinnou celotělovou relaxaci a zajišťuje volný průtok životní energie tělem. Vychází z map akupunkturních drah, jejichž původ sahá do starověké Číny. Je postavená na základě čínské medicíny, rovnováhy jin a jang, teorii pěti prvků, pěti proměn. Je-li průtok energie blokován – většinou v důsledku nesprávného způsobu života – lidský organismus je pak unaven a vyčerpán. Nikdo se nerodí absolutně zdravý a v naprosté rovnováze. To se týká tělesných orgánů i emocí. Každý máme určité predispozice, některé orgány silnější, některé slabší. Rodíme se s určitým množstvím energie – dnes se tomu říká prenatální energie – Číňané tomu říkají energie dřívějšího nebe. Je shromážděna v ledvinách. Dostáváme ji od rodičů a vesmíru jednou na vždy – není obnovitelná. Hodně záleží na tom, jak s ní umíme hospodařit. Každý náš krok je v podstatě masáží chodidla. Zlozvyky v držení těla nám způsobují, že některé zóny zatěžujeme víc, než by měly být. Je dobré začít vnímat chodidla – jak stojíme. Uvědomit si, jak zatěžujeme hrany chodidla, patu – na jedné noze – na obou… Správné držení těla = správné postavení vnitřních orgánů. Může se stát, že dojde k mírnému zhoršení problému, organismus se s tím rychle vyrovná. Není to nic špatného – to patří k uzdravování.

Po masáži je dobré několik hodin si nemýt nohy. Proces vyvolá určité energetické změny v těle, je dobré, aby pokračoval. Cílem masáže chodidel je pomoci obnovení tělesného a duševního zdraví.

Masáž Nebe a Země je masáž hlavy a chodidel. Jedná se o jemnou relaxační masáž s pomocí Země, Vody, esenciálních olejů a hydrolátů.

Účinky:

  • odstraňuje stres, napětí, uvolňuje
  • detoxikuje organismus
  • vyživuje
  • posiluje vlasovou pokožku, podporuje růst vlasů

Doporučujeme si přinést pokrývku hlavy, aby i po odchodu zůstala v teple.

  1. Vonná lázeň nohou uvolní, očistí pokožku i mysl, otevře póry, skvěle připraví na další péči…
  2. Cukrový peeling nohou je jemnou masáží, při níž se zvolna krystalky rozpouštějí a vstřebávají se spolu s vyživujícími oleji do pokožky. Zjemňuje pokožku, detoxikuje, navrací zářivost a regeneruje ji.
  3. Zábal nohou do černého mýdla, speciální směsí černého jílu, oliv a éterických olejů, odstraňuje odumřelé buňky, vyhlazuje pokožku, má relaxační účinek, navrací energii…
  4. Relaxační aromaterapeutická masáž vzácnými přírodními oleji.
  5. Závěrečná péče krémem

Pokud máte chuť na celostní harmonizaci, připravíme pro Vás rituály na míru: Jasmínové ošetření, Terapie santalovým prachem, Orientální pohlazení či Vitalita.

To každý jistě ví. Masáž přináší nejen příjemnou relaxaci pro tělesnou schránku, zároveň uvolňuje i vnitřní duševní napětí, rozpouští bloky, pomáhá rozproudit metabolismus, aby z těla mohly snadněji odejít odpadní látky, aby mohlo načerpat novou výživu a energii…
To nejlépe cítíte sami. Dejte na svou intuici. Jestliže si nejste jistí, která je vhodná právě pro Vás, rádi Vám poradíme či sestavíme individuální terapii „ušitou“ na míru. Stačí nám napsat na laznehilarion@gmail.com anebo zavolat na +420 737 645 253. Budeme se na Vás těšit v Lázních Hilarion v Jičíně.
Je prospěšné alespoň 2 – 3 hodiny nevykonávat žádnou fyzicky náročnou činnost, po Dornově metodě je to 2 – 3 dny, je vhodné dodržovat dostatečný pitný režim a věnovat pozornost sami sobě. Prostě: zastavit se na chvili a relaxovat v Jičíně.
Po masáži nejčastěji nastoupí pocity celkového uvolnění, svěžesti, úlevy od bolesti a radosti ze života. Občas se můžeme setkat s chvilkovou únavou, která by měla během chvilky odejít. Masáž je práce se svaly. Podobně jako po fyzické námaze, na níž člověk není zvyklý, se někdy cítí „rozlámaný“ třeba dva – tři dny. Po masáži se mohou dostavit podobné pocity, které brzy zmizí. Je opět důležité dodržovat pitný režim a poslouchat, co nám říká, naše tělo.
Celková omezení jsou: akutní, horečnatá, zánětlivá a infekční onemocnění, alkohol, drogy, stavy vyžadující klid na lůžku, stav bezprostředně po jídle. Částečná omezení: v místech hnisavých a plíňových onemocnění, v místech zanícených kloubů, křečových žil, v místech otoků nejasného původu.
Masáží na osobách zdravých se rozumějí  úkony sloužící k soustavnému pěstění kůže a svalstva zdravého lidského těla, při nichž třením, hnětením, natahováním a ohýbáním prováděným buď ručně nebo pomocí k tomu sloužících přístrojů hledí se vzpružiti celková činnost lidského těla nebo činnost jednotlivých jeho částí, jako masáž v očistných lázních, masáž sportovní, masáž mechanická (přístroji), ve všech případech bez použití prostředků vázaných lékařskými předpisy a bez operativních zákroků jakéhokoliv druhu.
(ze zákona 95/1934 Sb. z. a n.)

… tak tohle říká zákon.