Loading...
Zábaly Jičín 2018-01-23T18:07:45+00:00

Zábaly

Léčivé účinky zábalů do jílů, ghassoulu a jiných materiálů pocházejících z matky země jsou stále ještě nedoceňované. Mají silné čistící schopnosti, pomáhají nám zbavit se toxických látek, dodávají tělu spoustu minerálních látek a stopových prvků. Navrací energii. Harmonizují pokožku.

Zábaly poskytujeme celotělové i částečné.

Ghassoul je z horniny tmavě šedé barvy. Je to čistě přírodní biologická surovina známá pro své vyrovnávací a čistící účinky. Používá se pro šetrné a důkladné čištění obličeje, těla i vlasů. Název „Ghassoul “ pochází z arabského slova „ghassala“, které znamená „mýt“.

Jedinné ve světě známé naleziště se nachází v Maroku.

Ghassoul obsahuje velké množství minerálů – jako hořčík, železo, sodík, zinek, fosfor a draslík, které mají velmi prospěšné a očišťující účinky na kůži. Má uklidňující, čistící, absorpční a odmašťující schopnosti.

Léčivá hlína Ghassoul je účinná proti akné – čistí a stahuje póry. Je hypoalergenní a vhodná pro všechny typy pleti. Díky své neutrální pH, zachovává pokožku hladkou a vyrovnanou. Doporučuje se používat u pokožky suché, oslabené, citlivé a problematické, stejně jako pro šetrné mytí kojenců a dětí.

Růžový jíl obsahuje vysoký podíl kaolinitu, železa, montmorillonitu, vápníku, magnesia a zinku. Je obecně považován za kombinaci červených, růžových a bílých jílů.

 • zpevňuje žilní stěny, zlepšuje průtok krve v žilách i funkci žilních chlopní…
 • zmírňuje otoky…
 • používá se k léčbě akné a jiných kožních onemocnění…
 • pleť do hloubky vyčistí a detoxikuje, odstraní odumřelé buňky a vytvoří svěží vzhled pokožky, umožní kůži opět dýchat a zářit…
 • je vhodnýpro zralou i pro velmi citlivou pokožku…
 • hydratuje a revitalizuju…
Mořské řasy jsou známy svými multifunkčními účinky – podporují boj proti stárnutí kožních buněk, tonizují, hydratují, oživují a okysličují buňky těla a pokožky. Jsou obohacené o vitamíny, jako je A1, B1, B2, B6, B12, C, E, K, kyselinu pantotenovou, kyselinu listovou, niacin, a obsahují 60 stopových prvků, spolu s nejméně 12 minerály, z nichž některé jsou – sodík, draslík, vápník, hořčík, fosfor, železo, zinek a mangan. Výtažky z mořských řas (Codium tomentosum algue extrakt) a mořský jíl umožňují absorbování těchto účinných látek do pokožky těla, čímž dochází k jejímu prokrvení, zlepšení látkové výměny, obnově buněk a regulaci vlhkosti pokožky.

 • doporučován jako podpůrný doplněk při léčbě revmatu, dny a artrózy…
 • působí detoxikačně…
 • využívá k formování a zeštíhlení postavy…
 • má účinné anticelulitidní schopnosti…
 • pro vrcholové sportovce k revitalizace svalstva…
Jedinečná směs černého marockého mýdla, oliv a bylin, která Vám zaručí nádhernou pokožku. Působí jako enzymatický peelig a vyběluje.

Zeštíhlující procedura založená na zábalu v tradičním marockém černém mýdle, peelingovou rukavicí – kessa krouživými pohyby promasíruje celé tělo a závěr procedury uzavírá masáž speciálním zeštíhlujícím krémem obsahující jedinečné orientální byliny s anticelulitními účinky, vyhlazujícím efektem pokožky a příjemnou vůní citronely.

 • Kůže je hladší, pevnější a pružnější…
 • Tukové přebytky se postupně vstřebávají. Postava se zeštíhluje…
Tento jíl má v obsahu přírodní sedimentární horniny, je bohatý na minerály, stopové prvky, železo, zinek, křemík, hořčík, draslík, vápník. Lze ho vhodný jako pleťová maska pro všechny typy pleti, i velmi citlivé a suché. Pleť neuvěřitelně vyživuje a navrací ji svěžest a hebkost. Využívá dokonce jako zábalová maska i na vlasy. Díky velkému obsahu oxidu křemičitého pomáhá eliminovat toxiny. Pomáhá u osteoporózy. Bílý jíl jinak nazýván i jako kaolin.